• Menu
  • Menu
Lago del Predil

Objevuju krásy severní Itálie nedaleko Tarvisia

Kritizujte si sociální sítě jak chcete, ale jsou věci, pro které jsou neocenitelný. Třeba jako zdroj informací a tipů pro cestování. Díky Pétě z Lesem se psem jsem se dozvěděl o nádherné lokalitě na severu Itálie. Opravdu nejde o turisticky provařenou destinaci okolo Lago di Garda. Kdepak. Okolí městečka Tarvisio se před velkým turismem zatím stále skrývá. A co tedy v okolí najdete?

Vystoupejte na Montesanto di Lussari

“Jak sakra tehdy dostali tu kupu cihel nahoru?” To byla má první myšlenka, jakmile jsem se dostal do 1790 nadmořských metrů vysoko položené vesničky s neuvěřitelným výhledem. Desítce domků dominuje kostel, který se stal cílem mnoha italských poutníků. Legenda praví, že právě na místě kostela se kdysi zjevila Panna Marie. V domcích najdete restaurace a obchody se suvenýry. Abyste se dostali nahoru, máte dvě možnosti. Buď vyjdete vše pěšky nebo ušetříte své nohy puchýřů a vyjedete lanovkou.

Jezero Lago del Predil

Tohle místo si nejde nezamilovat. Krásné ledovcové jezero leží v obrovském údolí provincie Udine. Díky nadmořské výšce tisíc metrů je voda v jezeru čirá a příjemně osvěží i v parném létě. Přestože jde o jednu z nejromantičtějších lokalit, kterou jsem na vlastní oči spatřil, legenda o vzniku jezera praví, že jde o boží trest. Kdysi na místě jezera ležela malebná vesnička. Její obyvatelé však byli příliš chamtiví a zlí. Jednoho dne během bouřky odmítli ubytovat osamělou ženu s dítětem. Jedna chudá rodina ji nakonec vzala pod svou střechu. Druhý den ráno již byla vesnice zaplavena. Pouze kolem domku chudé rodiny byl malý ostrůvek.

Monte Cuzzeli

Asi moje první zkušenost s horským trekkingem. Nešlo o nic náročnýho. Jen 18 kilometrů zalesněnými úpatí hor.

Laghi di Fussine

Dvě ledovcová jezera. Dodnes nejsem rozhodnutý, zda bylo hezčí to menší nebo to větší. Obě jezera jsou obklopené lesy a horami. Přes krásnou čistou vodu uvidíte na dně i ty nejmenší kamínky. Procházka kolem jezer a italské cappuccino na břehu bude skvělým završením horské tůry.

Kritizuj nebo pochval!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *